Dni zelá 2019

Prvý októbrový víkend v roku patrí kapuste (po záhorácky zelé). Festival Dni zelá, sa snaží zachovávať tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou. Od kapusty, cez tradičný remeselný jarmok, až po hudobné lahôdky, festival každoročne priláka tisícky návštevníkov. V roku 2019 Dni zelá slávil 23. ročník.

Dni zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení a kultúrnych pamiatok. V neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít.

Dňa 5.10.2019 sa aj seniori z DC, Baničova 12, Nitra pod vedením p. Martincovej v hojnom počte tohto podujatia zúčastnili, počasie síce neprialo, ale aj tak širokú verejnosť pritiahol kultúrny program, množstvo súťaží, atrakcií a gastronomických variácií regionálnych jedál, ako bolo pečené koleno, domáca klobása ale hlavne stupavská kapustnica a čerstvá pikantná čalamáda.

Ing. Anna Pavlíková