Nitra kedysi a dnes

V rámci 1. seniorského veľtrhu, ktorý sa konal v nákupnom centre Mlyny v pondelok 1. októbra 2012 odprezentovali naši seniori aj zaujímavú výstavu pod názvom Nitra kedysi a dnes. Putovná výstava bola tak ako veľtrh a mnohé ďalšie akcie v priebehu roka pripravená v rámci projektu Mosty medzi generáciami.

 

Nitra kedysi a dnes zobrazuje podobu mesta Nitra v minulosti v kontraste s jeho súčasnou modernou tvárou, preto je určená skutočne každému, kto sa pri fotografiách pristaví. Starším ročníkom ponúka ojedinelú možnosť zaspomínať si na časy dávno minulé a mladým zase poodhalí kúsok z histórie matky slovenských miest.

 

Za možnosť pripraviť takúto výstavu vďačíme Klubu priateľov starej Nitry, ktorého členovia nám láskavo zapožičali historické fotografie. Fóru mladých, ktoré sa postaralo o vyhotovenie súčasných fotografií. A v neposlednom rade pani Gacsalovej, ktorá seniorov z nášho zariadenia naučila výtvarnú techniku decoupage, vďaka čomu sú fotografie vystavované v prekrásnych ručne vyrábaných rámoch, z ktorých je každý neopakovateľný originál.

 

Výstava Nitra kedysi a dnes bude v termíne od 1.10. do 21.10.2012 vystavovaná v Galérii Mlyny na prízemí a potom sa presunie do Fóra mladých, kde sa bude nachádzať od 24.10.2012.

 

 
 
<<< návrat do fotogalérie