Vianoce 2012

V stredu 12. decembra 2012 sme pre klientov nášho zariadenia pripravili vianočný deň obohatený kultúrnym programom a zavŕšený vianočnou kapustnicou pani riaditeľky. Dopoludnia prišli našim klientom spríjemniť predvianočné dni deti z MŠ Platanova, ktoré seniorom zaspievali a zavinšovali k Vianociam. Popoludní zase vystúpil spevácky súbor Nevädza, ktorý si pre našich seniorov pripravil bohatý program plný tradičných vianočných aj veselých piesní. Taktiež nás poctil svojou návštevou pán Jozef Dóczy, ktorý celý program obohatil hovoreným slovom. Odmenení boli aj absolventi Tréningov pamäti, každý úspešný absolvent dostal diplom.

 

 
 

Celá fotogaléria >>>

Seniori v akcii

Do aktivít a projektov spojených s Európskym rokom aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami sa zapojila aj Mestská polícia Nitra. Projekt „Seniori v akcii“, realizovaný s finančnou podporou Rady vlády pre prevenciu kriminality, zahŕňa besedy so seniormi na tému „Už nebudem obeťou“.
 
Takúto besedu realizovanú príslušníčkou Mestskej polície v Nitre sme v stredu 7. novembra 2012 pripravili aj pre klientov nášho zariadenia.

 

 
 
Celý článok s fotografiami >>>

Otvorenie výstavy vo Fóre mladých

V stredu 24. októbra 2012 sa vo Fóre mladých konala vernisáž výstavy „Nitra kedysi a dnes“, ktorú pripravili seniori z nášho zariadenia v spolupráci s Klubom priateľov starej Nitry a fotokrúžkom Fóra mladých. Otvorenie výstavy v priestoroch fóra sa konalo za účasti vedúcej odboru kultúry Mgr. Dagmar Bojdovej, Dalibora Daňka z Fóra mladých, fotografa Ľuboša Rapavého a samozrejme našich seniorov, ktorí sa podieľali na výrobe výstavy.
 
Výstava „Nitra kedysi a dnes“ bude návštevníkom Fóra mladých k dispozícii až do 30. novembra 2012

 

Vystúpenie speváckeho zboru Nádej

Vo štvrtok 18. októbra 2012 vystúpil v našom zariadení seniorský spevácky zbor Nádej z Cabaja-Čápora. Speváci pod vedením pani Hallovej si k nám našli cestu v rámci októbra – mesiaca úcty k starším, aby svojim vystúpením rozveselili našich klientov.
 
Vystúpenie zostavené z množstva známych piesní vyčarilo našim klientom úsmevy na tvárach a spríjemnilo im jesenné popoludnie.

 

Začali sa tréningy pamäti

V stredu 10. októbra o 15:30 sa konala prvá hodina Tréningov pamäti, aktivity organizovanej v rámci projektu Mosty medzi generáciami. Tréningy pamäti sú programom zameraným na prevenciu alzheimerovej choroby, ktorý preverí a precvičí krátkodobú i dlhodobú pamäť našich seniorov a pomôže im osvojiť si techniky, vďaka ktorým budú môcť svoj mozog udržiavať v dobrej kondícii aj po skončení tréningov.

 

Tréningy sa konajú priamo v našom zariadení raz do týždňa v rozsahu 60 minút pod vedením odbornej lektorky pani Sabiny Barantalovej.

 

Výstava Nitra kedysi a dnes

V rámci 1. seniorského veľtrhu, ktorý sa konal v nákupnom centre Mlyny v pondelok 1. októbra 2012 odprezentovali naši seniori aj zaujímavú výstavu pod názvom Nitra kedysi a dnes. Putovná výstava bola tak ako veľtrh a mnohé ďalšie akcie v priebehu roka pripravená v rámci projektu Mosty medzi generáciami.

 

 
 

Celý článok s fotografiami >>>

1. seniorský veľtrh

V pondelok 1. októbra 2012 sa v nákupnom centre Mlyny v Nitre konal pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa starších 1. seniorský veľtrh ručných prác. Veľtrh bol obohatený kultúrno-spoločenským programom a otvorením výstavy „Nitra kedysi a dnes“, ktorú pripravili seniori z nášho zariadenia. Veľtrh bol organizovaný Mestom Nitra v rámci projektu Mosty medzi generáciami.

 

 
 
Celý článok s fotografiami >>>